کدخبر: 32639

خاطره خنده دار و مثبت ۱۸ فیروز کریمی از تست دوپینگ بازیکنانش + ویدئو

فیروز کریمی متولد ۲۴ فروردین ۱۳۳۵، تهران بازیکن پیشین و مربی فعلی فوتبال اهل ایران می‌باشد.

آنچه دیگران می خوانند:

دوران بازی

وی ابتدا در تیم شهربانی تهران بازی می‌کرد و پس از آن به تیم پاس تهران راه یافت. وی به عنوان بازیکن در تیم پاس، قهرمانی در جام تخت جمشید ۱۳۵۵ و جام تخت جمشید ۱۳۵۶ را نیز تجربه کرد.

دوران مربیگری

در اواخر دهه ۱۳۶۰ به مربیگری روی آورد و توانست تیم پاس تهران را دو بار در سال‌های ۱۳۷۱ و ۱۳۷۰ قهرمان لیگ آزادگان که بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران میان سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۰ بود کرده و در سال ۱۳۷۱ و در سن ۳۶ سالگی با شکست الشباب عربستان به مقام قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا (فصل ۹۳–۱۹۹۲) برساند.

01192880

عنوانی که پس از آن هیچ تیم ایرانی تا به امروز به دست نیاورده است. وی موفق شد تیم فوتبال بهمن کرج را در جام حذفی ۷۴–۱۳۷۳ به مقام قهرمانی برساند. او همچنین تیم فوتبال استقلال اهواز را در لیگ برتر ۸۶–۱۳۸۵ به مقام نایب قهرمانی رساند.

کریمی در تیم‌های زیادی از قبیل پاس تهران، سپاهان اصفهان، بهمن کرج، پلی‌اکریل اصفهان، تراکتور سازی تبریز، استقلال اهواز، ابومسلم مشهد، شهاب زنجان، راه‌آهن شهرری، استقلال تهران، صبای قم، داماش گیلان، گسترش فولاد، شاهین بوشهر، سنگ آهن بافق، پیکان تهران، ذوب‌آهن اصفهان و ملوان بندر انزلی مربیگری کرده‌است.

96-08-c07-2227

او چهار تیم مختلف را از دسته پایین‌تر به بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران رسانده‌است.

زندگی شخصی

فیروز کریمی ۳ دختر و ۱ پسر دارد. دختر اولش با مهدی تارتار ازدواج کرده‌است. جملات طنز او در رسانه‌های ایران بازتاب زیادی داشته و حتی در آذر ۱۳۸۶ در اولین دوره جشنواره فیلم‌های کمدی گل آقا از او تقدیر شد.

آنچه باعث محبوبیت و شهرت فیروز کریمی در ایران شد، نه مسائل فنی بلکه قدرت طنزپردازی فوق العاده او است. کریمی یکی از فنی ترین مربیان فوتبال است و اغراق نیست اگر بگوییم در ۲ دهه اخیر کمتر مربی همچون او از نظر فنی، تیم هایش را دچار تغییر و تحول کرده است.

در وصف این موضوع همین بس که بدانیم در دهه ۷۰ و زمانی که یکی از مدرسان بین المللی فوتبال به کشورمان سفر و تمرینات چند تیم را از نزدیک مشاهده کرده بود، عنوان کرد:«تنها مربی که ۵۰ درصد کارش شبیه اروپایی ها است، فیروز کریمی است.»

کریمی اما هیچ گاه از این بابت مشهور نشد. علاقه مندان فوتبال این نکته را می دانند که فیروز خان تبحر خاصی در آوردن تیم ها از دسته های پایین به رده های بالاتر دارد، اما این مربی نه به واسطه امور فنی، که به دلیل نوع گفتارش در میان جامعه فوتبال محبوبیتی دوچندان به دست آورد. کریمی لیسانس روانشناسی دارد و به خوبی می داند که اگر یک جمله خنده دار را به حالت کاملا جدی بیان کند، اثر بیشتری روی مخاطب می گذارد. او به همین دلیل بدون اینکه لبخندی بزند، گفته های طنز خود را بر زبان می آورد. البته گاهی اوقات حرف های فیروز کریمی از حالت طنز خارج می شود.

کم نیستند افرادی که فیروز خان آنها را به باد تمسخر گرفته است. او یک روز از سهراب ساعی (کمک داور فوتبال کشورمان) به بهانه کوتاه بودن قدش ایراد می گیرد و دیگر روز بازیکن تیم اش را به باد استهزا می گیرد و البته از اینکه از نام و نام خانوادگی افراد سوء استفاده کند، هیچ ابایی ندارد.

فیروز+کریمی

او پیش از بازی با پرسپولیس گفته بود: «قطبی را به قطب شمال یا جنوب می فرستم»

کریمی معمولا زمانی که بازی را واگذار می کند، قدرت طنزپردازی اش را هم از یاد می برد و پس از بازی مصاحبه نمی کند، اما خدا نکند تیم اش پیروز شده باشد یا اینکه اتفاق خاصی رخ داده باشد. در شرایطی هم که طرف مقابل کاراکتر جذابی داشته باشد (همچون دایی) آن وقت است که آقا فیروز استعداد خدادادی اش را به رخ می کشد و با به میان کشیدن مسائل غیر فنی، اسباب خنده دیگران را فراهم می کند.

حجم ویدیو: 69.75M | مدت زمان ویدیو: 00:06:39 دانلود ویدیو

ارسال نظر: