کدخبر: 35755

استایل ورزشی همسر و دختر علی پروین + عکس

تصویری از همسر و دختر علی پروین را با استایل ورزشی ببینید.

آنچه دیگران می خوانند:

علی پروین اسطوره فوتبال ایران و متولد سال ۱۳۲۵ در تهران می باشد. او تا کنون مربی گری تیم پرسپولیس و تیم ملی را برعهده داشته است. او در تیم پرسپولیس دومین نفری است که تعداد گل زیادی زده است.او که در خانواده ای پرجمعیت به دنیا امده است از کودکی علاقه زیادی به فوتبال داشت. در پرشین وی همسر و دختر علی پروین را ببینید.

همسر و دختر علی پروین

دختر علی پروین

درباره زندگی علی پروین بیشتر بدانید

علی پروین در روز بیست و نهم شهریور ۱۳۲۵ در تهران، محله بازار، کوچه غریبان به دنیا آمد. او پنجمین فرزند از یک خانواده پرجمعیت ده نفره است. علاقه علی پروین به فوتبال از سال‌های کودکی در وی شکل گرفت. در همان سال‌ها خانواده‌اش به محله دولاب (خیابان عارف) نقل مکان کردند.

اسطوره های فوتبال

این جابجایی در افزایش علاقه او به فوتبال تأثیر بسزایی داشت زیرا محله دولاب به خاطر داشتن زمین‌های خاکی فراوان مثل زمین نادر، زمین منبع، زمین عارف و … مورد توجه علاقه‌مندان به فوتبال بود. علی پروین پس از بازی در تیم‌های کیان و پیکان به مدت ۱۸ سال به عنوان بازیکن در باشگاه پرسپولیس به میدان رفت، و به مدت ۱۷ سال سرمربیگری این تیم را در سه مقطع جداگانه به عهده داشت. او پس از فرشاد پیوس بیشترین گل زده برای پرسپولیس را در کارنامه دارد.

به بهانه عکس دختر علی پروین تصویر او را در کنار بازیگران معروف بینید.

بازیگران معروف و علی پروین

علی پروین در ۷۶ بازی ملی ۸ گل به ثمر رساند و سه بار قهرمانی در آسیا را با تیم ملی تجربه کرد. او در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۱۹۷۶ که در ایران برگزار شد، بهترین بازیکن این تورنمنت انتخاب شد و در بازی فینال نیز گل پیروزی بخش تیم ملی را به ثمر رساند. او در مسابقات جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین کاپیتان تیم ملی ایران بود.

عکس قدیمی علی پروین

علی پروین که از پرافتخار‌‌‌ترین مربیان پرسپولیس به شمار می‌رود؛ از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ نیز به مدت ۴ سال، هدایت تیم ملی را بر عهده داشت و در سال ۱۹۹۰ همراه با تیم ملی، قهرمانی بازی‌های آسیایی پکن را به دست آورد.

ارسال نظر: