کدخبر: 35185

هر آنچه که باید از جاذبه های گردشگری برازیلیا، پایتخت برزیل بدانید

برزیل بزرگترین و پر نفوذترین کشور آمریکای جنوبی است. ما در این مطلب برای شما عزیزان جاذبه های گردشگری برازیلیا را به اشتراک خواهیم گذاشت

آنچه دیگران می خوانند:

کشور برزیل کشور بسیار زیبایی است که طبیعت بکر و دست نخورده ای دارد این کشور مدرن و زیبا دارای مکان های بسیار خاص و زیبایی است که هنر دست معماران برزیل است پایتخت برزیل ، برزیلیا نام دارد ما در این مطلب برای شما عزیزان جاذبه های گردشگری برازیلیا را آماده کرده ایم در ادامه همراه ما باشید

جاذبه های گردشگری برازیلیا

برازیلیا، پایتخت کشور برزیل و مقر دولتی آن است. این شهر در سال ۱۹۶۰ به عنوان یک پایتخت جدید برای این کشور بنا نها شد. طرح و توسعه آن در سال ۱۹۵۶ توسط لوسیو کوستا و اسکار نیمیر انجام شد تا پایتخت کشور از ریو دو ژانیرو به برازیلیا که مرکزی تر است منتقل شود.

این شهر به بلوک های شماره دار و بخش هایی برای فعالیت های خاص مانند بخش هتل ها، بخش بانکداری و بخش سفارت ها تقسیم شده است. برازیلیا بخاطر معماری مدرنیستش، میراث جهانی یونسکو اعلام شده است.این شهر طوری طراحی شده است که نقشه آن شبیه هواپیما یا یک پرنده بزرگ است. این شهر موقعیت منحصر بفردی در برزیل دارد. هر سه شاخه دولت فدرال برزیل یعنی کنگره، ریاست جمهوری و دیوان عالی در این شهر قرار دارند و ۱۲۴ سفارت خارجی نیز در برازیلیا وجود دارد.

کلیسای جامع
کلیسای جامع برازیلیا

ساختار اولیه برازیلیا ظرف چهار سال و در زمان ریاست جمهوری جوسیلینو کوبیتشیک با شعار “پنجاه سال پیشرفت در پنج سال” تمام شد و گویی این شهر یادبودی از اوست. کلیسای جامع برازیلیا نیز شش ستون دارد که گویی دو دست به سمت آسمان برای دعا دراز شده اند.

با گذشت پنجاه سال از بوجود آمدن این شهر، برازیلیا هنوز در حال توسعه است. البته منتقدین می گویند که این شهر آرمانشهری شکست خورده است که طرح توسعه مدرنیست و عقلانی آن، عنصر انسان را حذف کرده است. ولی با این حال برزیلی ها به پایتخت خود می بالند.

در برازیلیا حوصله شما سر نمی رود و چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد. ضمناً جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برزیل برگزار شد که به همین بهانه جاذبه های گردشگری برزیل را شرح می دهیم و از پایتخت آن آغاز می کنیم:

کلیسای جامع
کلیسای جامع برازیلیا

بیشتر بدانید از برزیل

وسعت این کشور قریب به نیمی از قاره آمریکای جنوبی را در بر می‌گیرد. برزیل که آن را غول اقتصادی آمریکای لاتین نیز توصیف کرده‌اند، یکی از بزرگترین دموکراسی‌های جهان محسوب می‌شود.

بزرگترین جنگل‌های جهان نیز در منطقه آمازون این کشور قرار دارند، منطقه‌ای که طی سالیان اخیر سودجویان دست به استخراج منابع طبیعی آن زده‌اند و همین امر نگرانی بسیاری از فعالان محیط زیست را در پی آورده است.

از نظر اقتصادی تاریخ این کشور با دوره‌هایی از شکوفایی و نزول اقتصادی همراه بوده است. توسعه این کشور در واقع همواره تحت تاثیر آثار مخرب تورم و بدهی‌های خارجی قرار گرفته است.با این حال اصلاحات انجام شده در دهه ۱۹۹۰ میلادی بویژه در زمینه خصوصی سازی تا حدودی منجر به ثبات مالی در این کشور شده است.

برزیل از نظر منابع طبیعی بویژه فلز و سنگ معدن گشوری غنی محسوب می‌شود. برزیل به دلیل استخراج منابع نفتی که در نزدیکی سواحل این کشور واقع شده‌اند، خود را از واردات این ماده حیاتی بی نیاز کرده است.

جاذبه های گردشگری برازیلیا
استادیوم ملی مانه گارینشا

اما همچنان شکاف زیادی میان طبقه غنی و فقیر برزیل وجود دارد.اکثر زمین‌های حاصلخیز برزیل همچنان تحت کنترل خانواده‌های ثروتمند قرار دارد.از همین رو نهضت کشاورزان

روستایی بی زمین محور فعالیت خود را بر درخواست برای تقسیم بندی مجدد اراضی کشاورزی قرار داده است.

اوضاع اجتماعی به ویژه در شهرهای بزرگ برزیل نظیر سائوپائولو و ریو دو ژانیرو چندان مساعد نیست.و بسیاری از مردم در شهرک‌ها و محله‌ای فقیر نشین زندگی می‌کنند. اقدام دولت نظامی برزیل در دهه ۱۹۷۰ میلادی در انتقال بسیاری از شهروندان برزیلی به مناطق جنگلی آمازون،  خسارات  زیادی را به زیست بوم این جنگل‌ها وارد کرد. در پی برآورد خسارات گسترده وارده به منطقه آمازون دولت برزیل روند مهاجرت را متوقف کرد.

در سال ۲۰۰۵ دولت برزیل طی گزارشی اعلام کرد که یک پنچم جنگل‌های برزیل در فرایند جنگل زدایی از میان رفته‌اند.

جاذبه های گردشگری برازیلیا
پالاسیو دو پلانالتو، محل کار رسمی رئیس جمهور برزیل (Palácio do Planalto)

 

ساختمان دیوان عالی فدرال
ساختمان دیوان عالی فدرال

 

پالاسیو دو ایتاماراتی، ساختمان وزارت امور خارجه
پالاسیو دو ایتاماراتی، ساختمان وزارت امور خارجه برزیل

 

جاذبه های گردشگری برازیلیا
پالاسیو دا الوورادا، محل سکونت رسمی رئیس جمهور برزیل

 

جاذبه های گردشگری برازیلیا
دریاچه پارانوآ

 

ارسال نظر: