کدخبر: 31099

اخراج نواک جوکوویچ از مسابقات تنیس اوپن آمریکا با ضربه خطرناک به داور + ویدیو

نواک جوکوویچ به علت کوبیدن توپ تنیس به صورت غیر عمد به داور خط در اواسط بازی در مرحله یک هشتم نهایی با تصمیم ناظر بازی اخراج و از دور مسابقات کنار رفت.

آنچه دیگران می خوانند:

نواک جوکوویچ بازیکن موفق و مشهور تنیس جهان در مرحله یک هشتم نهایی به صورت تصادفی توپ را به داور خط کوبید و پس از تصمیم ناظر بازی از مسابقات کنار رفت. 

به گزارش فیدایران و به نقل از تسنیم 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نواک جوکوویچ پس از اخراجش از مسابقات تنیس آزاد آمریکا به دلیل مصدومیت یکی از خط نگه‌داران در بازی برابر پابلو کارنیو گفت: این اتفاق مرا بسیار ناراحت کرده است. طبق اطلاعاتی که دریافت کرده‌ام حال آن داور خوب است و خدا را شکر می‌کنم.

 

اخراج نواک جوکوویچ از مسابقات تنیس اوپن آمریکا با ضربه خطرناک به داور + ویدیو

 

نفر نخست تنیس حرفه‌ای مردان جهان اظهار داشت: متأسفم که چنین استرسی را روی او (خط نگه‌دار) ایجاد کردم. این کارم عمدی نبود. می‌خواهم  تجربه ناخوشایند محرومیت از تنیس آزاد آمریکا را به درس مهم زندگی‌ام تبدیل کنم. این موضوع می‌تواند باعث رشد و پیشرفت من در آینده شود.

 

جوکوویچ گفت:

 

از مسئولان برگزاری تنیس آزاد آمریکا عذرخواهی می‌کنم. از خانواده و اعضای تیمم به دلیل حمایت‌های‌شان سپاسگذارم. همچنین قدردان هوادارانم هستم، زیرا همیشه از من حمایت کردند. تشکر و  عذرخواهی می‌کنم. این یک روز سخت برای همه بود.

 

این تنیسور صرب پس از آنکه در مسابقات تنیس آزاد آمریکا آخرین امتیاز گیم نهم ست اول را از دست داد، از سر خشم توپی را که در جیبش داشت، درآورد با قدرت تمام با راکت خود به آن ضربه زد. از شانس بد او توپ به صورت سهوی به گلوی یکی از خط‌ نگه‌داران انتهای زمین برخورد کرد و او از شدت ضربه نقش بر زمین شد.

 

جوکوویچ بلافاصله پس از این حادثه به سمت خط نگه‌دار رفت تا از او دلجویی کند. او سپس بحث و جدلی طولانی با داور وسط (روی تور) داشت که در نهایت منجر به اخراج وی از مسابقه به دلیل رفتارهای غیرورزشی شد. به این ترتیب جوکوویچ در حالی که در ست اول مسابقه‌اش مقابل پابلو کارنیو بوستا از اسپانیا، با نتیجه 5 بر 4 عقب بود، از ادامه مسابقه محروم و حذف شد. جوکوویچ آخرین تنیسور باقیمانده در دور چهارم اوپن آمریکا بود که سابقه قهرمانی در گرنداسلم‌ها را داشت. با حذف او، کارنیو بوستای سید بیستمی راهی مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها شد.

 

اخراج نواک جوکوویچ از مسابقات تنیس اوپن آمریکا با ضربه خطرناک به داور + ویدیو

 

بیوگرافی نواک جوکوویچ 

 

نواک جوکوویچ (به صربی: Новак Ђоковић, Novak Đoković) (زادهٔ ۲۲ مهٔ ۱۹۸۷) در بلگراد، صربستان (یوگسلاو وقت) تنیسباز حرفه‌ایِ صرب و نفر شمارهٔ یک دنیا در حال حاضر است. او موفق شده‌است دو سال متوالی بازیکن شماره یک دنیا لقب بگیرد. جوکوویچ جزو هفت بازیکنی است که توانسته‌اند هر چهار گرند اسلم را برنده شوند. او همچنین صاحب چندین رکورد مختلف است: دومین بازیکن بعد از رود لاور که موفق شده‌است چهار گرند اسلم را به صورت پیاپی برنده شود. کسب هشت قهرمانی در گرند اسلم استرالیا، جوان‌ترین کسی که به همهٔ نیمه نهایی ۴ گرند اسلم رسیده‌است.

 

اخراج نواک جوکوویچ از مسابقات تنیس اوپن آمریکا با ضربه خطرناک به داور + ویدیو

 

و تنها فردی است که که موفق به کسب ۳ عنوان متوالی جام آزاد استرالیا شده‌است و در طولانی‌ترین فینال یک گرند اسلم (۵ ساعت و ۵۳ دقیقه) بازی کرده‌است. از دیگر رکوردهای وی می‌توان به۳۱ برد متوالی در مسابقات مسترز و نیز قهرمانی در همه مسابقات مسترز اشاره کرد. همچنین او موفق به کسب عنوان قهرمانی در هفده گرند اسلم شده‌است.

ارسال نظر: