کدخبر: 31122

تصاویری از خسارات زلزله بامداد امروز گلستان + جزئیات

بامداد امروز زمین‌لرزه‌ ۵.۱ریشتری رامیان در شرق استان گلستان را لرزاند که در پی آن تعدادی از مردم به‌ویژه در روستاها مصدوم شدند و به واحدهای مسکونی نیز خسارت‌های جدی وارد شده است.

آنچه دیگران می خوانند:

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین بامداد (۱۷ شهریور) در عمق ۹ کیلومتری از سطح زمین حوالی شهرستان رامیان در شرق استان گلستان را لرزاند؛ عمده این خسارت‌ها به خانه‌های روستایی روستاهای قورچای و ویرو بوده است.

در ساعات ابتدایی بامداد امروز زلزله‌ای 5.1ریشتری شهرستان رامیان را در شرق استان گلستان لرزاند، زمین‌لرزه‌ای که در گرگان و حتی برخی استان‌های همجوار از جمله خراسان شمالی و سمنان نیز احساس شد. این زمین‌لرزه در عمق 10کیلومتری زمین رخ داد که منجر به خسارت در بخش‌های مسکونی شده است. پس از آن نیز پس‌لرزه‌ای در ساعات 10 و 24 دقیقه با قدرت 3.1 ریشتر رخ داد که خسارت‌های زلزله اول را تشدید کرد.

وقوع زمین‌لرزه دوم اهالی روستاهای منطقه را به‌شدت دچار اضطراب و بسیاری از آنان را راهی کوچه‌ها و مناطق روباز کرده است. برخی از روستاییان نیز وسایل اساسی را از منزل خارج کرده و به حیاط خانه‌هایشان آورده‌اند.

 

 

منبع خبر: سایت خبر آنلاین

ارسال نظر: