کدخبر: 31268

سالن بدنسازی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه + تصاویر

در این مطلب تصاویری از تمرینات بدنسازی ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه خواهید دید.

آنچه دیگران می خوانند:

ولادیمیر پوتین وزنه می زند و چای می خورد!

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با پوشیدن یک تی شرت سفید، شلوار ورزشی و کفش ورزشی بر روی دستگاه های بدنسازی در حال ورزش و تفریح و سرگرمی می باشد.

در عکسهای منتشر شده کرملین، پوتین و دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه پس از پایان تمرین خود در استراحتگاه پوتین در نزدیکی سوچی، به کباب کردن گوشت و نوشیدن چای مشغول شدند.

پوتین

دولت روسیه هر از گاهی تصاویری در موقعیت های غیر رسمی و گاه غیر عادی از پوتین منتشر می کند.

در ماه های اخیر محبوبیت رئیس جمهور روسیه به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی و کم شدن ارزش روبل (واحد پول روسیه) کاهش یافته است، از سال گذشته و در پی کاهش قیمت نفت و تحریم های غرب بر سر نقش مسکو در بحران اوکراین، آسیب دیده است.

با این حال با وجود مشکلات پدید آمده برای روسیه، نظرسنجی جدیدی نشان می دهد که پوتین هم چنان از محبوبیت بالایی برخوردار است و 72 درصد از روس ها وی را تایید می کنند اما این میزان از 76 درصد ماه مه کاهش یافته است.

ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین (به روسی: Владимир Владимирович Путин)، متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ و رئیس‌جمهور فعلی روسیه است. او دومین و چهارمین رئیس‌جمهور روسیه بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است.

او رئیس حزب روسیه واحد (از ۱۵ آوریل ۲۰۰۸) است.پوتین از اوت ۱۹۹۹ تاکنون همواره پست ریاست‌جمهوری یا نخست‌وزیری روسیه را در اختیار داشته‌است.

زندگی‌نامه

او متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ در شهر لنینگراد است.

ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس‌جمهوری پُرکار شناخته می‌شود که اقتصاد روسیه را از بحران شدید دهه ۱۹۹۰ به ثبات و رشد قابل توجه در قرن بیست و یکم هدایت کرده‌است. پوتین پیش از ریاست جمهوری روسیه، سابقه همکاری با کاگ‌ب را در دوران شوروی در کارنامه خود دارد. همچنین عده‌ای او را به عنوان ورزشکارترین رئیس‌جمهور دنیا می‌شناسند. او همچنین جز ثروت‌مندترین سیاستمداران روسیه است.

زندگی مشترک

پوتین در سال ۲۰۱۳ پس از اتمام دیدار از یک نمایشنامه اعلام نمود به صورت توافقی قصد طلاق گرفتن از لودمیلا پوتینا را دارد. آن‌ها ضمن اینکه جداییشان را متمدنانه خواندند عامل اصلی آن را نداشتن وقت برای یکدیگر قلمداد کردند.

پوتین 2

روابط روسیه و آمریکا

روابط مسکو و واشینگتن در دوره پساشوروی با نوسانات مختلفی همراه بوده و اوج و حضیض‌های متفاوتی را تجربه کرده است. هرچند در برخی مقاطع این روابط متعادل بوده، اما «صلح سرد» و «جنگ سرد» نیز بخشی از این روابط هستند که مصادیق آن در دو سال اخیر و پس از تعمیق اختلافات در بحران اوکراین و بحران خاورمیانه مشهود هستند. حسب تجربه، طرفین با عنایت به هزینه‌های تقابل همواره پس از دوره‌ای از تنش در جستجوی تحولات و موضوعاتی بوده‌اند تا از آن‌ها به عنوان بهانه‌ای برای تغییر فضا و به‌سازی روابط استفاده کنند. تغییر نخبگان در کاخ سفید یا کرملین از جمله مهم‌ترین این بهانه‌ها بوده است.

انتخاب گورباچف و یلتسین با گرایش‌های لیبرالی بعد از سال‌ها جنگ سرد، انتخاب پوتین و حادثه ۱۱ سپتامبر بعد از رکود نیمه دوم دهه ۹۰، انتخاب مدویدیف و اوباما بعد از چالش جنگ گرجستان (۲۰۰۸) و انتخاب ترامپ بعد از بحران‌های اوکراین و خاورمیانه مقاطعی از جابجایی نخبگان هستند که در گشودن فصلی جدید در روابط و خروج از فضا‌های تنش و بحران مؤثر بوده‌اند. 

پوتین و ترامپ

روابط روسیه و ترکیه

با اینکه در سال های گذشته میان روسیه و ترکیه تنش هایی مثل سقوط جنگنده روسیه در مرز ترکیه و سوریه و قتل سفیر روسیه در خاک ترکیه رخ داد اما، مقامات سیاسی و نظامی ترکیه مدت هاست که در پی دلایل مختلف در پی فاصله گرفتن از متحدان غربی خود به ویژه اعضای ناتو هستند و در مسیر تازه ای که در اهداف راهبردی ترسیم کرده اند، روسیه را به عنوان یک شریک نظامی انتخاب کرده اند. روسیه نیز در فضای جدید پیش آمده انگیزه های فراوانی برای نزدیک شدن به ترکیه دارد و به نظر می رسد که در حال استقبال از این شرقی گرایی ترکیه است؛ موضوع مهمی که در برنامه های جدید روسیه برای مشارکت با ترکیه در حوزه هایی مثل فروش سامانه های دفاعی اثرگذار بوده است.

عدم همراهی و حمایت جدی ناتو از ترکیه در مواقعی که این کشور با روسیه و یا دیگر بازیگران شرقی درگیری راهبردی دارد از سویی و از سوی دیگر وقوع برخی تنش های هدفمند در جریان مانورهای نظامی ناتو که نمونه بارز آن در مانور نروژ رخ داد، به خوبی نشان می دهد که ترکیه آنچنان که باید و شاید در قالب سازمان ناتو پذیرفته نشده و مورد حمایت نیست. این رویه حاکم بر مناسبات ترکیه و ناتو از سویی و از سوی دیگر نشانه های روشنی که مسکو برای جذب آنکارا بروز داده است، هشداری است به این مهم که رهبران سیاسی ترکیه در آینده نچندان دور تصمیم بگیرند که برای همیشه از ناتو جدا شوند و یا به روسیه این اجازه را بدهند که در خاک کشورشان اقدام به تأسیس پایگاه نظامی کند.

ترامپ خواهان دیدار با پوتین قبل از انتخابات آمریکا است

شبکه «ان. بی. سی»  به نقل از چهار منبع آگاه نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به مشاورانش گفته که مایل است قبل از انتخابات ماه نوامبر با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه دیدار کند.

مقام‌های دولت آمریکا زمان و مکان‌های مختلفی را برای دیدار ترامپ و پوتین بررسی کرده‌اند که یکی از گزینه‌ها، ملاقات برای ماه آینده در نیویورک است.

هدف این دیدار اعلام پیشرفت در مذاکرات درباره توافقنامه کنترل تسلیحات هسته‌ای میان روسیه و آمریکاست.

به گفته منابع آگاه، یکی از برنامه‌های احتمالی این دیدار آغاز طرح و چارچوبی برای مذاکرات درباره تمدید پیمان «استارت جدید» است.

این منابع گفتند که ترامپ چنین دیداری را فرصتی می‌داند تا نشان دهد که وی توانایی مذاکره درباره توافقنامه‌ها را دارد.

یکی از این منابع که خواست نامش فاش نشود، گفت: او (ترامپ) می‌خواهد توانایی‌هایش را در زمینه بستن قرارداد نشان دهد.

یک مقام کاخ سفید گفت که تیم ترامپ در حال برنامه‌ریزی دیدار‌هایی میان وی و سایر رهبران دنیا در هفته‌های منتهی به انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) است.

این در حالی است که «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه ان. بی. سی گفت که ترامپ درخواستی برای دیدار با پوتین ارائه نکرده، اما امیدوار است که برای امضای توافقنامه جدید کنترل تسلیحات میزبان رئیس جمهوری روسیه باشد.

ارسال نظر: