کدخبر: 33514

برق انداختن ظروف با پوست سیب زمینی

برای شستشوی ظروف بهتر است از محلول های شوینده طبیعی و بدون ضرر برای سلامتی استفاده کنید، پوست سیب زمینی یکی از بهترین مواد طبیعی برای تمیز کردن انواع سطوح می باشد.

آنچه دیگران می خوانند:

محلول شستشوی ظروف با پوست سیب زمینی

محلول شستشو دهنده پوست سیب زمینی ماده ای است که می ‎تواند برای تمیز کردن بسیار مفید باشد . به علاوه، سازگار با محیط زیست است .آیا می ‎دانید که محلول شستشودهنده پوست سیب زمینی برای شست و شو و بسیاری از کارهای دیگر در خانه مفید است ؟

درست است، این مواد شوینده طبیعی می ‎تواند جایگزین مناسبی برای بسیاری از محصولات حاوی فسفات باشد. سایر محصولات شیمیایی نه تنها برای سلامتی مضر هستند بلکه منابع آب جهان را نیز آلوده می ‌کنند .

اکثر مردم نمی ‎دانند اما سیب زمینی ها مواد چربی دهنده هستند و بنابراین آن ها یک راه حل عالی برای تمیز کردن انواع مختلف سطوح اند که در این بخش از رازهای خانه داری به آن پرداخته ایم.

محلول سیب زمینی راه حلی مناسب برای شستشوی ظروف

برخلاف پاک کننده های تجاری ، محلول پوست سیب زمینی یک ماده تمیز کننده عالی است که می تواند چربی و سایر مواد غذایی چسبیده به ظروف را از بین ببرد . این محلول ، فاقد مواد شیمیایی از جمله فسفات است و بنابراین، استفاده از آن به محیط زیست کمک می کند و همچنین از بروز هرگونه واکنش آلرژیک ناشی از مواد شیمیایی مضر جلوگیری خواهد کرد. همچنین باید بدانید که این پاک کننده عمر کوتاهی دارد و باید سریعا از آن استفاده کنید ، پس تنها زمانی که قصد تمیز کردن چیزی را دارید، باید آن را درست کنید .

محلول شستشو دهنده سیب زمینی راه حلی مناسب برای از بین بردن سیاهی

پوست سیب زمینی برای از بین بردن روغن و چربی مفید است و بنابرین ، می ‎توانید انواع سطوح مختلف را با آن تمیز کنید . همانطور که در بالا گفتیم، اجزای موجود در پوست سیب زمینی برای از بین بردن روغن و سیاهی سطوح مختلف بسیار عالی است و بنابراین راه حلی مناسب برای پاک کردن چربی از روی ظروف، میز و حتی لباس ها می ‎باشد .

به عنوان مثال، زمانی که یک لکه چربی روی یکی از لباس هایتان پیدا می ‎کنید، اصلا نگران نباشید ! کافی است یک تکه پوست سیب زمینی را روی آن بمالید و این گونه خواهید دید که آن لکه چربی به سرعت از بین می ‎رود. با این وجود، از آن ها برای از بین بردن چربی روی لباس هایی که جنس حساسی دارند استفاده نکنید و همیشه دستورالعمل های موجود روی برچسب را بخوانید .

همچنین ، از پوست سیب زمینی می‎ توان برای از بین بردن لکه های سیاه ایجاد شده بر روی ظروف نیز استفاده کرد . کافی است که پوست سیب زمینی را با اندکی فشار روی لکه های سیاه روی ظرفتان بکشید و حدود 2 یا 3 دقیقه صبر کنید و سپس ظرف را بشویید .

چگونه از آن استفاده کنیم ؟

شما می ‎توانید لکه های روی ظروف خود را با محلول پوست سیب زمینی و نمک از بین ببرید . چنانچه در بخش نکات خانه داری نمناک گفته ایم آبی که در آن ، سیب زمینی پخته شده است می ‎تواند چربی های چسبنده را از روی ظروف ، قابلمه ها، گلدان ها و سایر وسایل آشپزخانه پاک کند .

. برای شروع آبی که سیب زمینی در آن پخته شده است را در حالی که هنوز داغ است درون سینک ظرف شویی بریزید و سپس ظروف کثیف خود را درون این آب فرو کرده و اجازه دهید حدود15 تا 20 دقیقه خیس بخورند و بعد از گذشت زمان گفته شده ، ظروف را با اسفنج پاک کنید و سپس آن ها را بشویید.

راه حل دوم، مخلوط کردن پوست تازه سیب زمینی با آب جوش است .

. در ابتدا اجازه دهید که پوست سیب زمینی حدود 30 تا 40 دقیقه درون آب جوش خیس بخورد و سپس مخلوط را با سرعت هم بزنید و در آخر یک محلول کفی به دست می ‎آورید و بعد این محلول را به مدت یک شب درون یخچال قراردهید تا خنک شود و روز بعد می ‎توانید از این محلول استفاده کنید .

پوست سیب زمینی مخلوط شده با نمک

اگر محلول فوق برای پاک کردن چربی های روی ظروف به اندازه کافی قوی نبود، می ‎توانید با اضافه کردن اندکی نمک کارآیی آن را بهبود ببخشید که این محلول برای تمیز کردن سطوح دشوار مانند تابه های سوخته و روغنی بسیار موثر خواهد بود و همچنین می ‎توانید از این محلول برای تمیز کردن اجاق ها، کاشی ها و تخته های مخصوص خرد کردن مواد غذایی استفاده کنید .

مواد لازم

  •     نمک درشت ( به میزان لازم)
  •     پوست سیب زمینی

طرز تهیه

وسیله مورد نظر برای تمیز کردن را برای چند دقیقه گرم کنید و سپس مقدار زیادی نمک روی سطح آن بپاشید تا تمیز شود و این کار را با دقت انجام دهید تا دستتان را نسوزانید و سپس پوست های سیب زمینی را با حرکات دایره ای روی آن بمالید و وقتی که احساس کردید سطح ظرف پاک شده ، آنرا بشویید و خشک کنید و فقط انتظار نداشته باشید که این محلول به اندازه ی محصولات تجاری قوی باشند . با این حال، این یک روش بسیار کارامد است .

فواید پوست سیب زمینی

این محصولات با مواد و روش های سازگار با محیط زیست تولید می ‎شوند و برای حفظ سلامت انسان و کیفیت محیط زیست طراحی شده اند.

با استفاده از این محصولات می‎توانید از بسیاری از ترکیبات سمی که محصولات حاوی ترکیبات آلی دیگر ایجاد می ‎کنند و باعث مشکلات تنفسی، پوستی و ... می‎ شوند ، جلوگیری کنید . این نوع محصولات راه حل های سازگار با محیط اند زیرا 100% زیست تخریب پذیرند .

درک این نکته بسیار حائز اهمیت است که محیط زیست نباید درمعرض سو استفاده بیشتر قرار گیرد و همه ما باید نقش خود را در بهبود سیاره خود به خوبی انجام دهیم .

 

ارسال نظر: