کدخبر: 34713

چگونگی رفع نشتی آب از یخچال فریزر

در ادامه چگونگی رفع نشتی آب از یخچال فریزر را خواهیم آموخت.

آنچه دیگران می خوانند:

ایراد

از زیر فریزر آب نشت می کند.

علت

نصب نادرست شلنگ مربوط به تصفیه آب می تواند منجر به نشتی آب شود.

همچنین زمانی که هیتر (گرم کن) درست کار نکند، آب بر روی زمین نشت می کند.

رطوبت زیاد محیط می تواند منجر به نشتی آب شود.

نحوه ی حل مشکل

1- ببینید آیا یخچال در نزدیکی سینک آشپزخانه نصب شده است.

2- ممکن است نشتی روی زمین ناشی از سینک آشپزخانه باشد.

3- در صورتی که ایراد از لوله فیلتر باشد و شما نمی توانید آن را دست کنید شیر آب ورودی را ببندید و با مرکز خدمات تماس بگیرید.

نکات و موارد دیگری در خصوص نشتی آب از یخچال فریزر و راهنمایی در مورد عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر در این مورد می پردازیم:

رفع نشتی آب از پشت یخچال فریزر

نشت آب از پشت یخچال فریزر اغلب همیشه نشان دهنده این است که شیر آب یا لوله آب نشتی دارد. برای رفع این مشکل، یخچال فریزررا از برق بکشید و لوله آبی که از دیوار به یخچال می آید را بررسی کنید. همچنین لوله آبی را که از زیر یخچال فریزر عبور می‌کند و به پشت یخچال می‌رسد را نیز بررسی کنید.

ممکن است پیچ باز و بسته کردن شیر آب هم چکه کند. یکی دیگر از مناطق محتمل نشتی می تواند شیری باشد که آب ورودی یخ ساز و آب سردکن را باز می کند. اگر بر روی لوله آب فیلتر نصب کرده اید، مطمئن شوید تمام اتصالات آن محکم باشند.

تمام لوله های جریان آب را چک کنید و مطمئن شوید هیچ کدام سوراخ نشده باشند. همچنین مطمئن شوید که لوله آب از جایش در نرفته باشد. اگر متوجه شدید لوله ها سوراخ شده اند، آنها را عوض کنید.

رفع نشتی آب از داخل یخچال فریزر

نشت آب از داخل یخچال فریزر معمولا نشان می دهد که لوله تخلیه از یخ زدا که داخل یخچال قرار گرفته، مسدود شده است. اکثر خروجی های لوله های تخلیه پشت کشوهای داخلی یخچال قرار دارند. کشوها را خارج کنید و خروجی لوله تخلیه را پیدا کنید.

سپس سعی کنید با کمک یک آینه داخل قسمت بالایی خروجی تخلیه را نگاه کنید. به دنبال گرفتگی لوله باشید. اگر هیچ چیز پیدا نشد، سر دیگر لوله تخلیه را درآورید تا بتوانید داخل لوله آب گرم ریخته و گرفتگی آن را از بین ببرید.

با اینکار باید هر نوع آشغالی که ممکن است لوله را مسدود کرده باشد خارج کنید. همچنین می توانید از یک سیم ضخیم برای اینکار استفاده کنید. هنگامی که گرفتگی از بین رفت، همه چیز را دوباره سرجای خود نصب کنید و هرچند وقت یکبار بررسی کنید که باز هم نشتی وجود دارد یا خیر.

نشتی بیش از حد آب از زیر یخچال فریزر

این مشکل می‌تواند ناشی از خراب بودن درزگیرهای درب یخچال فریزر باشد. اگر به دلیل خراب یا پوسیده بودن درزگیرهای درب، هوای بیرون وارد یخچال شود، باعث ایجاد رطوبت بیش از حد در یخچال فریزر شده و به این ترتیب باعث می‌شود آب اضافی به داخل سینی تخلیه ریخته و از آنجا به بیرون از یخچال و بر روی کف زمین سرریز کند.

کثیف شدن و یا چسبیدن مواد غذایی بر روی درزگیر درب گیر نیز می تواند این مشکل را ایجاد کند. اگر درب یخچال شما به خاطر خرابی درزگیرها به درستی بسته نشود، باعث به وجود آمدن رطوبت بیش از حد خواهد داد. برای رفع این مشکل باید درزگیر درب را عوض کنید. همچنین می‌توانید مطمئن شوید که پیچ و مهره‌هایی که درب را روی یخچال فریزر نگه می دارند محکم هستند. درزگیر درب یخچال قیمت چندانی ندارد و می تواند به صورت آنلاین هم آن را سفارش دهید.

در صورت پیدا نشدن علت و یا دشوار بودن رفع آن، با مرکز خدمات تماس بگیرید.

 

ارسال نظر: