کدخبر: 35775

زنده زنده سوختن پدر و پسر تهرانی در حمام

در این مطلب ماجرای زنده زنده سوختن پدر و پسر تهرانی در حمام را می بینید

آنچه دیگران می خوانند:

تقریبا بیشتر حوادث و آتش سوزی ها بر اثر بی احتیاطی و عدم دانش کافی رخ می دهد. استفاده از مواد آتش زا و خطرناک که بخارات سمی دارند مانند بنزین و تینر در خانه باعث آتش سوزی های شدید می شود. در ادامه در پرشین وی ماجرای زنده زنده سوختن یک پدر و پسر جوان را در حمام خانه شان برای شما بازگو می کنیم.

زنده زنده سوختن پدر و پسر

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در میدان شهید بروجردی خبر داد و گفت: در زمان حادثه، پدر خانواده داخل حمام با استفاده از ظرف بنزین مشغول شست‌وشو یک اجاق‌گاز شده بود که این حادثه دو مصدوم برجای گذاشت.

سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در میدان شهید بروجردی، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۹:۳۸ شب گذشته (۱۳ آذر) یک مورد آتش‌سوزی مختصر در یک ساختمان مسکونی در میدان شهید بروجردی، خیابان پروین اعتصامی، شهرک رازی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۱۴ سازمان آتش‌نشانی در مدت زمان سه دقیقه به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: محل حادثه یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه ۵۰ واحدی بود، در طبقه دوم در یک واحد حدوداً ۵۰ تا ۶۰ متری، پدر خانواده (حدوداً ۴۱ ساله) داخل حمام در فضایی کوچک با استفاده از ظرف بنزین مشغول شست‌وشو و تمیز کردن یک اجاق‌گاز شده بود.

زنده زنده سوختن پدر و پسر تهرانی در حمام

زنده زنده سوختن پدر و پشر

وی تصریح کرد: به دلیل انتشار بخارات بنزین و رسیدن این بخارات به بخاری که در نزدیکی حمام وجود داشت، آتش‌سوزی اولیه در حمام روی داده بود.

ملکی ادامه داد: این شخص از ناحیه سر و صورت دچار سوختگی شده بود و شعله‌وری مختصری نیز در حمام وجود داشت، پسر خانواده نیز (جوانی حدوداً ۱۷ ساله) که قصد کمک به پدرش داشت، از ناحیه دست دچار سوختگی جزئی شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: مادر و دختر نیز در منزل حضور داشتند اما خوشبختانه به آنها آسیبی نرسید، آتش‌نشانان در ادامه آتش را خاموش کرده و مصدومان را تحویل عوامل اورژانس دادند.

زنده زنده سوختن پدر و پسر تهرانی در حمام

زنده زنده سوختن در خانه

سوختگی ۲ مرد به دلیل استفاده از بنزین برای شست‌‌وشوی اجاق‌گاز

وی بیان کرد: این آتش‌سوزی گسترده نبود اما متأسفانه این اشتباه بسیار کوچک حتی بعضاً منجر به فوت افراد می‌شود، شهروندان برخی اوقات برای تمیز کردن وسایل، کاشی حمام، سرویس بهداشتی یا سایر قسمتها به جای استفاده از مواد شوینده، از بنزین، تینر و مواد اینچنینی استفاده می‌کنند همچنین برای اینکه بوی این مواد به داخل بخشهای دیگر منزل نرود و دیگر افراد را اذیت نکند، در سرویس بهداشتی و حمام را می‌بندند.

ملکی افزود: این مایعات قابل اشتعال در مجاور هوا به سرعت به بخار تبدیل می‌شود و این بخارات به سرعت تمام فضا را اشغال می‌کند حتی تنفس این گازها و ورود آن به ریه افراد، می‌تواند به غیر از بحث آتش‌سوزی و انفجار، در بلندمدت آسیبهایی را به ریه و دستگاه تنفسی وارد کند، در صورت بروز آتش‌سوزی و انفجار نیز، گازها به دلیل ورود به ریه، احتمال سوختگی دستگاه تنفسی را در پی دارد.

زنده زنده سوختن پدر و پسر تهرانی در حمام

آتش سوزی در حمام

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: شهروندان به هیچ عنوان نباید از مواد مذکور در محیطهای بسته همچون کارگاه و منازل برای شست‌وشو وسایل استفاده کنند همچنین اشتباهاتی در برخی از مشاغل مخصوصاً کفاشی‌ها وجود دارد و صاحبان آنها مخصوصاً در این روزهای سرد سال از وسایل همچون بنزین و تینر به عنوان حلال چسب استفاده می‌کنند.

وی یادآور شد: در ظروفی که حاوی موادی همچون چسب، بنزین و تینر است به سرعت پس از استفاده باید بسته شود، در صورت باز بودن در ظرف، در مدت زمان چند دقیقه، به گاز تبدیل شده و تمام فضا را پر می‌کند، در صورت ضرورت استفاده از مواد مذکور برای شست‌وشوی سایر لوازم، باید این کار در فضای باز مانند حیاط یا بالکن انجام شود هرچند که انجام این کار اصلاً مورد تأیید نیست و نباید از این مواد قابل اشتعال و انفجار استفاده کرد

زنده زنده سوختن پدر و پسر تهرانی در حمام

رکنا

این خبر از سایت پرشین وی برداشته شده است.

ارسال نظر: